WUSHU ŞAMPİYONASINDA 15 BİRİNCİLİK TOPLAM 50 DERECE ALDIK

Batmanda yapılan ve 4 gün süren Petrol Şehri Batman iller arası Wushu (sanda taolu ) şampiyonasında 53 sporcu ile katılan ilimiz 15 Birincilik olamak üzere 50 sporcuyla dereceye girerek büyük başarı sağladı.

Batmanda yapılan ve 4 gün süren Petrol Şehri Batman iller arası Wushu (sanda taolu ) şampiyonasında 53 sporcu ile katılan ilimiz 15 Birincilik olamak üzere 50 sporcuyla dereceye girerek büyük başarı sağladı.

 
 
16 il ve 400 sporcunun katıldığı Petrol Şehri Batman iller arası Wushu (sanda taolu ) şampiyonasında Batman 15 birincilik, 18 ikincilik ve 17 üçüncülük olmak üzere toplamda 50 derece alarak büyük bir başarı sağladı.
 
Wushu il temsilcisi Muhammed Velioğlu yaptığı açıklamada “ilimizin ev sahipliğinde 16 ilden 400 sporcunun katıldığı şampiyonada sporcularımız 15 birincilik olmak üzere toplamda 50 derece yaptık. Petrol Şehri Batman iller arası Wushu (sanda taolu ) şampiyonasında bize destek veren il idarecilerine teşekkür ediyorum, sporcularımızı kutluyorum. Aldığımız bu başarıyı daha ileri düzeye çıkarmak için çalışmalarımızı hocamız Abdulaziz Velioğlu’nun sokaktan dünya şampiyonluğuna şiarıyla sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
 
Petrol Şehri Batman iller arası Wushu (sanda taolu ) şampiyonasında alınan başarıdan dolayı batmalı sporcuları kutlayan Wushu Feredasyonu Bölge Temsilcisi Abdulaziz Velioğlu yaptığı açıklama; “Batman wushu sporunda başarı grafiğini devam ettiriyor. Bu alanda yetiştirdiğimiz sporcularımızın ulusal ve uluslararası başarılarından sonra şimdi de sporcularımızın yetiştirdiği genç sporcuların bu başarıya doğru ilerliyor olmaları bizi mutlu etmiştir. Bu bölge şampiyonasının gerçekleşmesinde desteğini esirgemeyen başta Sayın Valimiz Ekrem Canalp olmak üzere gençlik spor il müdürümüz Mehmet Şafi Özperk ve çalışma arkadaşlarına wushu federasyonumuz ve bölge illerimizin sporcuları adına teşekkür ediyorum. Batman bu spor dalında bölgemizin lokomotifi olmaya devam ediyor, yetiştirdiğimiz tüm genç hocalarımıza başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler