TOKİ KONUTLARINDA ANAHTAR TESLİMİ

Emekliler derneği başkanı Hüseyin Ekmen RADYO YÜKSEL de katıldığı programda TOKİ konutlarına ilişkin açıklamaalarda bulundu.

RADYO YÜKSEL de Yüksel Çiftçi’nin sunduğu özel programa konuk olan Emekliler Derneği Başkanı Hüseyin Ekmen TOKİ konutlarına ilişkin dinleyici ve dernek üyelerinden gelen soruları yanıtladı.

Merakla takip edilen TOKİ konutlarıın, sorunları, taksitlerinin ne zaman başlayacağı, yeni konutların için yapılan girişim ve konutların anahtar tesliminin hangi tarihte olacağı gibi yoğun soruların geldiği programa katılan Ekmen tüm bu soruları yanıtladı.

 TOKİ KONUTLARININ SORUNLARI

Hüseyin Ekmen : Konutların mevcut sorunlarını çözdüklerini , çözdüklerini ifade etti.

Ekmen;    Su sorunu, elektrik sorunu, çevre düzenlemesi ve yakıt gibi sorunların tümünün çözülüğünü ifade ett. Gelen soru üzerine yakıt sisteminin hem kömüre , hemde doğal gaza uyumlu bir sistem kullandıklarını, doğalgazda her dairenin kullandığı miktarda fatura ödeyeceğini belirtti.

TAKSİT ÖDEMELERİNE NE ZAMAN BAŞLANACAK

Taksit ödemeye ne zaman başlayacaklarını merak eden konut sahiplerine, gerek 2+1, gerek 3+1 konutlarına sahip olanlar, anahtar tesliminden sonra taksit ödemeye başlayacaklarını, anahtar tesliminden önce herhangi bir ödeme yapılması söz konusu değil, şeklinde yanıtladı.

KONUTLARINI DEVİR EDENLER SORUN YAŞAYACAK MI?

TOKİ nezdinde asıl borçlu , TOKİ kayıtlarındaki isimdir. Kurada isimi açıklanan konut sahibi asıl sahiptir ve TOKİ’nin muhatap alacağı kişidir. O isim dışındaki ismi TOKİ de kabul görmez.

TOKİ kayıtlarındaki asıl kişi, konutunu başka bir isme devir etmişse bile , konut asıl kişinin varislerine geçer, devir alanın bir hak iddia etmesi söz konusu değildir. Devir alanların bu konuyu dikkate almaları gerekir.

 KONUTLAR NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK

Konutlar bitmiş durumda.  Üyelerimizin taşındıktan sonra sorun yaşamamalrı için, konutları hemen teslim etmedik. Şu an test aşamasındayız. Konutlarda testler uygulayarak önümüze çıkacak sorunların tümünü çözdükten sonra sorunsuz bir şekilde teslim etmek istiyoruz.

 Fazla sorunla karşılaşmasak Ramazan ayı içinde testlerimizin biteceğini tahmin ediyoruz.

Büyük ihtimalle Ramazan Bayramından hemen sonra anahtarları teslim etmeyi hedefliyoruz.

 Program bitiminden sonra da programı dinleyemeyenler, gerek RADYO YÜKSEL’ i gerkse Emekliler Derneğini arayarak programın tekrarını istediler. Önümüzdeki günlerde programın tekrarının yayınlanacağı bildirildi. Haber :Faruk ÇİFTÇİ

2 Yorum

Zeynep

Zeynep

02 Mart 2023
Senelerdir evlerin teslimini bekliyoruz, sürekli bu ay bu ay teslim edilir deyip duruluyor lütfen artık şu evlerimizin t

halime çetin

halime çetin

11 Mayis 2023
yazik ben yetim ayliğiyla gecinmeye calisan biriyim 4 buçuk yildir yapilip teslim edilmesini bekliyoruz banada gunah çoc

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler