19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

BATMAN'DA 19 MAYIS COŞKUSU

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıl dönümü Batman'da coşkuyla kutlandı. Kutlamalara  Batman Valiliği bahçesinde bulunan Atatürk büstüne çelenklerin bırakılmasıyla saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Valilik bahçesinde başlayan kutlamanın ardından  Esentepe'deki Kent meydanında  devam edildi. 
 
 
 
 
 
 
Programa Batman Valisi Ekrem Canalp, Vali Yardımcısı  Murtaza Ersöz, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kaba, Garnizon Komutanı Hava Tuğgeneral Mehmet Ali  Koc, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Adem Taşkın, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahingöz, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış konuşmasıyla günün anlam ve önemine değinen Gençlik ve Spor İl Müdürü Şafi Özperk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs, milletimizin azim ve bağımsızlık aşkının dünyaya ilan edildiği, içimizdeki direniş ruhunun yeniden canlandığı bir tarihidir dedi. Özperk, '' Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs, milletimizin azim ve bağımsızlık aşkının dünyaya ilan edildiği, içimizdeki direniş ruhunun yeniden canlandığı bir tarihtir.
 
 
 
19 Mayıs 1919’da Türk milleti olarak, sömürgeci işgal kuvvetlerine karşı bir ve beraber olarak ayağa kalkmış, son ve ebedi devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu için topyekûn bir mücadeleye girişerek destansı kahramanlıklar sergilemiş, nihayetinde kutlu bir zafere erişmiştir.” ifadelerini kullandı.  Esentepe Kent meydanındaki kutlamalara Program, çeşitli spor dallarında sporcuların gösterileri, müzik dinletisi, folklor oyun ve çeşitli yarışma dallarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.
 
 
 
 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler