5 KÖRÜKLÜ OTOBÜS HİZMETTE

5 YENİ KÖRÜKLÜ OTOBÜS HİZMER VERMEYE BAŞLADI

Batman Belediyesi tarafından alınarak hizmete sunulan 5 yeni otobüs için Batman Üniversitesi Batı Raman kampüsü Vadi Park önünde araç teslim töreni düzenlendi.
 
 
Daha önce 82 otobüs ile şehir içi ulaşımının sağlandığı Batman’da, hizmete sunulan 5 yeni otobüs ile bu sayı 87’ye yükseltildi. Böylece günlük yolcu taşıma kapasitesi 21 binden 54 bin kişiye çıkartıldı. Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, “Bugün körüklü otobüslerimizi teslim almak için tören yapıyoruz. Yapmış olduğumuz atak atılım hizmet coşkusu her alanda kendini net şekilde gösteriyor.
 
Ulaşımda kayyumlar göreve başlamadığı zaman Batman Belediyesi’nin 35 tane otobüsü vardı. Bugün 87 otobüs oldu. Günlük taşıma kapasitesi 21 bin idi, bugün 52 bine çıktı. Yani kayyum katlar. İşte bu alanda da, ulaşımda da, taşımada da kayyumlar yine katlamıştır. Hem de 2,5 katıyla katlamıştır. Ulaşımda da bir tarafından yolcu kapasitemizi, otobüs kapasitemizi arttırıyoruz. Bir tarafından da yol ağımızı sürekli genişletiyoruz. En son dün itibariyle de Kocalar köyümüzde otobüs seferlerine başladık. Batman’ın tarihinde ilk defa köylerimizi de ulaşım ağına dahil ediyoruz. Büyükşehir olduğunu zaman sistem böyle çalışır. Artık köyler de aynen mahalleler gibi şehrin hizmetlerinden faydalanmaya başlayacak. Köyler de aynen şehirler gibi planlı şekilde gelişme yoluna girmiş olur. Yakın zamanda inşallah köylerimizle ilgili daha pozitif gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler