7 AMBULANS VE 2 UMKE ARAÇ TÖRENLE TESLİM EDİLDİ

7 AMBULANS VE 2 UMKE ARAÇ TÖRENLE TESLİM EDİLDİ

Sağlık Bakanlığı tarafından tam donanımlı ambulans ve UMKE araçlarının Valilik bahçesinde teslim edildiği törende konuşan Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, geçmişte sağlık sisteminin kötü olduğunu söyledi.
 
Batman Valilik bahçesinde düzenlenen törene Batman Valisi Ekrem Canalp,Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu , Batman İl Sağlık Müdürü Semih Canpolat kamu kurum müdürleri ile sağlık ekipleri katıldı.
 
Törende konuşan Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, "Sağlık alanındaki verilere bugün baktığımız da nereden nereye geldiğimizi de  görmüş oluyoruz. Eskiden bir hastayı evinden alıp hastaneye ulaştırmak siyasetçi için kıymetli bir durumdu ve vatandaş bunu  övünürek anlatırdı.  Bakınız hastalara ulaşım şekli ve hızı  ülkelerin gelişmişliğini de gösteriyor. Bugün elhamdülillah biz kalitemizi, hızımızı ve hastalara ulaşım şeklimizi sürekli artırıyoruz." Şeklinde konuştu.
 
 
Batman'da 56 bin 400 hastaya sağlık  ekiplerince ulaşılıp acil servise yetiştirildiğini anımsatan Nasıroğlu, bu durumun son derece kıymetli olduğunu vurguladı.
 
 
Günümüz de hastaların siyasetçilere ulaşmasına gerek kalmadan hastaneye ulaştırıldığını ifade eden Nasıroğlu, dünyada sağlıkta rol model olduklarını anlattı.
 
 
Köylerdeki acil hastalara yönelik ambulans helikopterlerin yanı sıra ambulans uçakları devreye soktuklarını belirten Nasıroğlu, yurt dışında hasta, yaralı vatandaşları da ülkeye getirerek tedavi olmalarını sağladıklarını aktardı.
 
 
Nasıroğlu,  " Bu örnekler nereden nereye geldiğimizin bariz örneğidir. Diyoruz ki Batman kendi klasmanında en hızlı ve en dinamik şehir olsun. Bizler de vatandaşlarımızın isteklerini en iyi şekilde karşılamak için buradayız. Hemşehrilerimiz en güzel hizmete layık. Biz yöneticiler de vatandaşlarımıza layık olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız." Dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler