AK PARTİ İL BAŞKANI GÜR İSTİFA ETTİ

AK PARTİ İL BAŞKANI GÜR İSTİFA ETTİ

Ak Parti Batman İl Başkanı Av.A.Akif Gür Ak Parti Genel Merkezinden affını isteyerek istifa ettiğini duyurdu.

Ak Parti Batman İl Başkanı Av.A.Akif Gür bir basın açıklaması yayımlayarak Ak Parti Batman İl Başkanlığından affını istedi. Partinin kuruluşundan çok öncesinden başlayarak bu kutlu davaya hizmet ettiğini ve çeşitli kademelerde görev yaptığını son olarak da Aralık 2018’den bu yana Batman İl Başkanlığı görevini yürüttüğünü anımsatan Başkan Gür, ‘’27 Aralık 2018’dn beri  büyük bir onur ve şerefle yürüttüğüm Batman İl Başkanlığı görevimden Cumhurbaşkanımızın ve Genel Merkezimizin elini rahatlatmak amacıyla görevden af talebim, yapılan istişare ve değelendirmeler sonucunda kabul edilmiştir.

Bizde görev istenmez, verilir. Bugüne kadar teşkilatta hangi görevde bulunduysak, tüm bu görevleri bir dava eri şuuruyla Genel Başkanımız  ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan özel sevgi ve muhabbetimizle en iyisini yapma gayretinde olduk. Bu süreçte birçok bakanımızı Batmanımızda ağırladık, Batmanımıza yapılacak yatırımlarla ilgili çok gayretli çalışmalarda bulunduk.

İl Başkanlığımız süresince sayın Cumhurbaşkanımızı 3 kez Batmanımızda ağırlama şerefine nail olduk. 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde büyük bir zafer kazandık. Memleketimizin sorunlarını şova kaçmadan herhangi bir reklam çalışmasına kurban edilmesine müsaade etmeden tevazuyla samimiyetle çözme gayreti içinde olduk. Son Mahalli İdareler seçiminde ilçeler bazında başarı elde etsek de il merkezimizde beklemediğimiz bir sonuçla karşı karşıya kalmamız bizleri derinden etkiledi. Sandığa gitmeyen seçmenimizin bizlere verdiği mesajı seçim sonuçlarıyla beraber kabul edip başımızın tacı yaptık.

Bundan sonraki sürecin daha sağlıklı yürütülebilmesi için davamızın ve partimizin bir neferi olarak, Genel Merkezimizden onurla yürüttüğüm İl Başkanlığı görevinden affımı istirham ettim. Elbette görev istenmez verilir düsturuyla hareket ettiğimizden bu bizim için bir son değil, aksine bir başlangıçtır. Allah’ın izniyle bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Ak davamız, Sayın Cumhurbaşkanımız ve memleketimizin selameti için mesai mefhumu gözetmeden çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bugüne kadar dualarıyla bizlere desteklerini esirgemeyen çok kıymetli hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum.  Küresel güç olma yolunda ilerleyen ülkemiz ve Batmanımız için gece gündüz demeden hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan her kademedeki cefakar bütün teşkilat mensuplarımıza en derin muhabbetlerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler