CHP BATMAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BASIN İLE BULUŞTU

CHP BATMAN MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BASIN İLE BULUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Batman Milletvekili adayları sabah kahvaltısında kentte görev yapan yerel basın temsilcileriyle bir araya geldi.
 
CHP İl Başkanlığı’nca tertip edilen programa katılan milletvekili adayları Hüseyin Yaşar, Dicle Arslan, Abdullah Polat, Metin Banlı ve  İl Başkanı Hikmet Duruş kahvaltı etkinliğinde gazetecilerle bir araya geldi.
 Seçim değerlendirmesinin yapıldığı toplantı da İl Başkanı Hikmet Duruş, milletvekili adaylarını tanıttı.
Basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür eden CHP Batman İl Başkanı Hikmet Duruş, “Basınımız bizim için olmazsa olmazımızdır. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak özgür basının her zaman Türkiye’de var olmasını istiyoruz.. Sizler yağmurda, çamurda, Batman’ın her türlü sorununu halkımıza taşıyorsunuz. Gerçekten çok zor bir görev üstlendiniz. Bu anlamda görevlerinizi layıkıyla yaptığınız için sizlere teşekkür ediyorum " diye konuştu.
 
Basın mensuplarının yoğun katılımı ile gerçekleşen  toplantı da konuşan Milletvekili adayı Hüseyin Yaşar, "Artan kiraların ve daire fiyatlarının önüne geçmek için sosyal konut projeleri faaliyete geçirilecek.
Batman’ın yatırım teşvik planlarında önceliklendirilmesi için çalışma yürütülecek.
Şehrimizde işsizlikle mücadele kapsamında, yerel yatırımcılar desteklenerek istihdam alanları yaratılacak. 
Batman’a değer katacak her kesimden ve meslekten vatandaşımızla bir araya gelip, çalışmalarına destek olmak için elimizdeki tüm imkanları seferber edeceğiz.
 
Kadın üreticilerimiz desteklenecek, üretilen mal ve hizmetin tüketiciyle buluşabilmesi için aracı olunacak. 
Tarım ve hayvancılık konusunda teşvik ve destekler sağlanacak.
Uyuşturucuya karşı etkin mücadele yürütülecek. Madde bağımlıları için verilecek psikososyal desteklerin artırılması ve süreçlerinin yoğun şekilde takip edilmesi sağlanacak.
Batman'ın trafik sorununa kalıcı çözüm bulmak adına; Cezaevinden-Tilmerc'e tramvay hattı projesinin oluşturulması ve hayata geçirilmesi için ilgili bakanlıklar ve yerel yönetimlerle ortak çalışma yürütülecek.
Batman'ın alt yapı ve üst yapı planlarının uzmanlar tarafından yeniden değerlendirilmesi, şehrin olası afetlere karşı korunaklı hale getirilmesi için çalışılacak.
Doktor, sağlık ekibi ve ekipmanları konusunda eksikliklerin giderilmesi için çalışma yürütülecek.
Yerel yönetim birimlerinin ortak ve koordineli bir şekilde Batman'ın sorunlarının çözümü ve ihtiyaçlarının karşılanması doğrultusunda çalışma yürütülecek.
Hava kirliliği sorunun ortadan kalkması için hızlı ve kalıcı çözümler üretilecek.
Tüm ilçelere doğalgaz dağıtımının sağlanması için çalışılacak.Sason’a 24 saat temiz şebeke suyunun sağlanması için çalışma yürütülecek.
 
Doğal ve kültürel mirasın korunması için çalışılacak. Sosyal yaşam ve etkinlik alanlarının oluşturulması sağlanacak.
Batman Petrolspor’un TPAO'ya devrinin sağlanması ve en üst ligi hedefleyecek uzun vadeli bir yapılanma için şehrin tüm dinamikleriyle ortak çalışma yürütülecek. Tüm süreçlerde taraftar gruplarının talepleri dikkate alınacak.
Batmanlı gençlerimize sosyalleşebilecekleri alanlar yaratılacak ve konser, tiyatro, sinema gibi kültürel etkinliklere katılabilmeleri için fırsatlar sağlanacak" diye konuştu.
 
 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler