YÜKSEL ÇİFTÇİ

GAZETECİLİKTE OBJEKTİF'İN 7. YAYIN YILI

3 Mart 2014 tarihinde yayım hayatına başladığımız Objektif Gazetesinde, koskoca 6. Yayın yılını geride bıraktık.

Tabii tek kelime ile 6 yıl demek dile kolay. Ama Batman’ın ayaz soğuğu ile eksi derecelerdeki buz gibi kışı, gelmesi ile bitmesi bir olan kısa bahar mevsimin ardından, kavurucu ve yaz ayları boyunca kesintisiz sıcağı ile kocaman bir süredir aslında 1 yıllık süre Batman’da. Bu süreye habere gitme, toplantılara yetişme ve haber hazırlama eklenince, 1 yıllık süre daha da uzamış oluyor.

 Günlük haberlerin yetiştirilmesi, sayfa tasarımının tamamlanarak kalıba basılmasının ardından baskıya geçilmesi. Baskıdan çıkan gazeteyi teslim alan dağıtım ekibinin ilgili yerlere ve abonelere dağıtımı ile gazetenin sadece bir sayısının işlemi tamamlanmış oluyor.

İşte her bir sayısı bu kadar özveri isteyen, zahmet ve emek gerektiren gazetemizin 6. Yayın yılını ve 1.281. sayısını geride bıraktık.

Objektif Gazetesi olarak, özgün haber ve objektif bakış açısıyla, 1.282. sayımızla,  7. Yayın yılımıza girmenin sevincini yaşıyoruz.

Batman Objektif Gazetesi olarak günlük gazete baskısının yanı sıra, www.batmanobjektif.com , sitesinde günlük güncellenen haberlerle birlikte, İnstagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarından yapılan haber paylaşımları ile okurlarımızın habere daha rahat ulaşmasını sağlamakla birlikte, okuyucu kitlemizi de artırmış oluyoruz.

Batman’da günlük olarak yayın yapıyoruz. Gazetemizde yaptığımız haberleri, objektif bakış perspektifi ile birlikte basın ahlak ve ilkeleri süzgecinden geçirerek, hem okurlarımızı doğru şekilde bilgilendiriyor hem de kentimizdeki sorunların gündeme gelmesi konusunda da katkı sağlıyoruz.

Yayına başladığımız günden beri, bizleri yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen çok kıymetli okuyucularımıza da, bu anlamlı katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Yazarın Diğer Makaleleri