YÜKSEL ÇİFTÇİ

OBJEKTİF GAZETESİ 8 YAŞINDA

03 Mart 2014 tarihinde yayın hayatına, “Objektif Bakış” prensibiyle yola çıkan, olaylara bu perspektiften bakan objektif gazetesi 7. Yayın yılını geride bırakarak, 8. Yayın yılına girdi. Kentimizdeki bazı gazetelerin kuruluş yılına baktığımızda çok genç ve yeni bir gazete, bazılarına baktığınızda ise bir hayli yol katetmiş orta yaşlarda bir gazete. Bugün 1501. Sayımızı geride bırakmış oluyoruz. 8. Yılımıza 1502. Sayımızla yolumuza devam etmeye çalışacağız.  Yayın hayatı boyunca objektif olma prensibimizden ödün vermeden yayın hayatımızı objektif olarak sürdürmeye gayret ediyoruz. 

 

GÜÇLÜ VE OBJEKTİF HABERCİLİK

 

Özgür, güçlü ve objektif yayın ve habercilik herkesin beklediği ve istediği bir yayıncılık anlayışıdır. Basın ilke, kural ve ahlakına uygun haber yapmakta yayın kuruluşlarının vazgeçilmezi olmalı. 

 

GELENEKSEL MEDYA, SOSYAL MEDYA

 

Yayın kuruluşları günün gelişen teknoloji ve yeniliklere açık olmalı sürekli gelişmeye ayak uydurarak yeni güncellemelerle kendilerini yenilemelidir. İnternet kullanımının hayatımızda yer almasıyla, basın kuruluşlarının sadece haber yapıp gazete basmaları yani “geleneksel medya” tek başına yeterli olmamaktadır. Geleneksel medya ne yazık ki artık sosyal medya ile desteklenmelidir. Sadece geleneksel medya ile yetinirim dediğiniz zaman, yaptığınız haberler çok gerilerde kalıyor maalesef. 

Geleneksel medyanın bir diğer zor yanı ise ayakta kalabilme mücadelesidir. Sadece reklam ve gazete satışlarıyla elde edilen gelirler maalesef gazetecilik faaliyetlerini sürdürmek için ne yazık ki çok yetersiz kalıyor.  

 

İNSAN OLDUKÇA, BASIN OLACAK

 

Pandemi sürecinde her ne kadar tablo karamsar olsa da gazetecilik görevi layıkıyla yerine getirilmelidir.  İlk günkü aşk ve şevk ile mesleğe ve habere sarılmak gerekiyor. Yapılan araştırmalarda insanlık var oldukça basında var olacak. 

İlkeli, dürüst, özgür ve cesur gazete, gazeteci ve basın kuruluşları var olamaya devam edecektir.  Objektif Gazetesinin Daha nice başarılı ve bizden sonra da var olması ve yaşaması dileğiyle… Esen kalın.     

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Yazarın Diğer Makaleleri